Potřebujeme dávkovač vůní!

08.02.2017

Potřebujeme dávkovač vůní.

Člověk by si řekl, že je tato věta pro prodejce těchto zařízení hudba z nebes a balzám pro jeho sluch.

No tak, určitě. 😊

Pokud jde opravdu jen o "prodejce" dávkovačů, pak se samozřejmě zatetelí blahem, zabalí balík, připíchne fakturu a jde si přepočítat zisky.

Teď je nasnadě, že přijde věta: "My to tak neděláme."

Ano, ono to zní jako klišé, otřepaná nabubřelá fráze, ale počkejte ... tady je příklad:

Někdo někde zvedne telefon a sdělí nám tu kouzelnou větičku, že potřebují (oni?) dávkovače vůní.

A pak se začnou dít věci, kdy volající musí nabýt dojmu, že je u křížového výslechu.

"Výborně. A kam to máte? Hm, jak velké místnosti by měly provoněny? Ano stačí alespoň plocha a zhruba výška stropů. Je tam schodiště? Jsou k němu otevřené dveře. Aha, ono je to z haly. A ta hala je patrová, tudíž z ní vede schodiště do patra a je to celé otevřené? A v patře z ochozů jsou vstupy do kanceláří a ty jsou většinou otevřené?
Dobře takže už máme jakous takous představu o velikosti a nyní se zeptám, k čemu prostory slouží?
Kanceláře. V přízemí jsou velké jednačky a recepce. Takže povrchy jsou v obkladech? Ne, koberce. A barva? Do šeda ..."

Takto bychom mohli popisovat rozhovor s klientem ještě na půl stránky.

Tyto otázky vůbec nejsou mimo a nemají za úkol udělat z klienta blbečka.
NE!
Tyto otázky pomohou totiž ve výběru, návrhu a doporučení takového přístroje nebo takové technologie, které splní klientovu představu a my se s radostí pod odvedenou práci podepíšeme.

Jen si to představte: vejdete do haly kancelářské budovy pojišťovny, všechno je v leštěném kameni, všude sklo, chrom, neosobní prostory a vás do nosu udeří dřevité tóny s přídechem santalu, nebo levandulově mýdlová vůně. A daly by se jmenovat i kompozice, které jsou primárně určeny pro prostory, kde být pánům horko ...

Takový pachový diskomfort může nadělat více škody, než užitku - už ode dveří si s sebou návštěvník přináší na jednání nepříjemný pocit, který se nachází v podprahové rovině, ale stačí velmi málo a okamžitě se manifestuje rozmrzelostí, ošíváním, nesoustředěností ...

Pokud vám někdo do telefonu "vystřihne" nabídku či cenovou kalkulaci na dávkovače vůní, aniž by se poptal na další informace, pak zbystřete.

Nikdy klinetovi něříkáme, jakou vůni má použít. To je samozřejmě na jeho uvážení, vkusu a představě o požadovaném efektu. Vždy mu ale sdělíme, jak se která vůně v prostoru chová, co od ní lze očekávat a také, která se například pro dané prostory vůbec nehodí.
A nejen to, nevěřili byste, jak málo lidé vědí, že lze provonět prostor profesionálně i bez dávkovačů vůní a samozřejmě i za příznivějších ekonomických podmínek.

Tak šup, vyzkoušejte si nás. :)