Jak je to s pohlcením zápachu, aneb je náš čichový aparát opravdu tak hloupý?

22.01.2017

Jistě jste se setkali s různými reklamními šoty, které předvádí dámy a pány s šátky na očích, kterak vstupují do místností plných hnijících odpadků a sdělují divákovi, po náležitě procítěném nádechu nosem, že to v místnosti voní jako na kvetoucí louce. Nebo se přihlouple usmívají a nechápou, nač se jich ostatní ptají, protože v místnosti není cítit nic.

Tak prosím TAKTO NE!

Nejenže není možné odstranit zápach dokonale bez občasného vyvětrání, ale bez odstranění zdroje zápachu to prostě nepůjde.

Ano je v lidských silách, změnit typ ovzduší v prostoru a takzvaně pachově ho očistit. Ale a to POZOR jen a jen v daný okamžik s krátkodobým dozníváním účinku. Pokud v místnosti zůstává zdroj zápachu, je naše počínání pošetilé, pokud se tedy domníváme, že jednou dávkou z rozprašovače zatočíme se zápachem například z kusu hnijícího masa ležícího na stole.

PROČ TO NEJDE?

To je ale přeci naprosto v pořádku.

Náš čichový aparát není natolik hloupý, aby v delším horizontu řádově několika minut, nerozpoznal, že něco v prostoru není v pořádku.
Od toho totiž náš čich máme.

Pokud se dostane náš nos do prostoru a ucítí nepříjemný zápach, je to signál, který říká, nechoď tam, nesahej na to, nejez to...

JAK TO TEDY FUNGUJE?

Snadno, účinná látka likvidátoru zápachu se vpraví do prostoru, křesla, závěsů, záclon... a zde působí až do chvíle, kdy se úplně odpaří. Ještě několik minutek zbytky "pracují" a za moment se vrací pachový vjem, už ovšem ne ten, který byl v záclonách na začátku aplikace. S aktivní látkou se přemění a rozpadnou vazby molekul a takto neškodné nezapáchající ovšem v prostoru stále zůstávající.

Je nasnadě, že vyvětrat se jednou musí.

Tak k čemu lze tedy použít pohlcovače pachů?

Například ODOR KILLER?

Právě přesně pro TO, co deklarují.

Kupříkladu v hotelové restauraci, kde se večer u baru kouří a popíjí a ve dvě ráno se vystříká celý prostor pohlcovačem zápachu, odstraní se plné popelníky, mírně se vyvětrá. A ráno je prostor vhodný pro podávání snídaně dětem.

ANO. To bude fungovat, ovšem jen když se zastaví přísun zápachu.

Pohlcovače zápachu jsou také ideálním pomocníkem pro strážce zákona, kteří se setkávají někdy velmi zblízka s lidmi, kteří jsou špinaví, nemytí, páchnoucí... tito lidé se o ně opírají, opile na ně slintají a navíc jim totéž dělají ve vozech. Takže takové auto na konci směny voní velmi nevábně a ani okénka dokořán toho mnoho nezmění.

A pak stačí nastříkat pohlcovač do oblečení, křesla, čalouněni... Do rána je vůz i uniforma plně pachu prostá. To až do doby, kdy se setká policista opět se zdrojem zápachu.

Z vlastní zkušenosti víme, co dokáže vánoční věnec zdobený plastikovými ozdůbkami, přeschlými šiškami a pořádnou dávkou dekoračního lepidla, když se během vteřiny promění v hořící a čoudící vatru. Po úspěšném uhašení se na všem usadí mastný černý povlak a nesnesitelný zápach.

Následuje větrání a vícenásobné použití pohlcovače zápachu - v našem případě ODOUR KILLER.

Bylo by bláhové se domnívat, že zápach zmizí po jedné aplikaci, nicméně opravdu po několika dnech použití pohlcovače přímo na zasažená místa na zdech, eliminovalo zápach natolik, že bylo možné bez hrozby zakonzervování zápachu do zdí, vymalovat.

Na závěr ještě jeden příklad, kde se ODOUR KILLER zhostí nelehkého úkolu.

V domovech pro seniory, v LDN, sanatoriích... a všude tam, kde jsou pokoje, kde tráví čas lidé, které nemoc připoutala na lůžko...

Není možné denně převlékat pacienty do čistých pyžam a měnit ložní prádlo. A tak, když posadí babičky a dědoušky do křesel a odvezou je do jídelny... než si pochutnají na obědě, stačí mírně vyvětrat, vystříkat lůžka, závěsy... a než se pacienti vrátí, celý pokoj příjemně voní svěžestí, okna se opět zavřou a ve vzduchu zůstává čerstvost.

Příkladů, kde lze s úspěchem použít pohlcovače zápachu by bylo nepočítaně. Zde jsme uvedli jen střípky pro snazší pochopení, jak tyto produkty fungují a co od nich lze očekávat.

PURUS ODOR nabízí produkt ODOUR KILLER, který si poradí se zápachem organického původu stejně dobře jako s likvidací zápachu chemických látek jako je chlorový čistič po desinfekci prostor.